Anasyafa Başkanın Mesajı

S.S. Başkent Müstakil Konut Yapı Kooperatifi'nin değerli üyeleri, kıymetli kardeşlerim;

Hepinizi en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum. Allah'ın sevgisinin ve muhabbetinin üzerinize olmasını Yüce Rabbim'den niyaz ediyorum.

Kooperatifimizi kurmaya bizleri sevk eden sebeplerden bahsetmek istiyorum. MÜSİAD Ankara Şubesi'nin Kurucu Başkanı olan şahsıma, MÜSİAD Ankara üyesi kardeşlerim ve dostlarım 2007 yılında ikinci kez başkanlık görevini uygun gördüler. Bu göreve geldikten sonra, "İnsanların en hayırlısı, insanlara en fazla faydası dokunandır" Hadis-i Şerif''teki temel mesajı dikkate alarak bu kooperatifi kurmaya karar verdim. Bunun akabinde de sıklıkla Ankara'mızın manevi önderi Hacı Bayram-ı Veli Hazretlerinin huzuruna giderek, "Ya Rabbi, bu veli kulunun yüzü suyu hümetine beni hayırlı işler yapmaya mıuktedir et" duasıyla kooperatifimizin kuruluş işlemlerine başladık.

Kuruluş işlemlerinin ardından hızla arsamızı belirledik. 2016 yılında ihalemizi yaptık ve 2017 Temmuz ayında inşaat ruhsatımızı aldık. Ancak sadece ülkemiz değil, Dünya genelinde yükselen emtia fiyatları ve ekonomik şartlar nedeniyle yükselen maliyetler istediğimiz süre içerisinde ilerleme kaydetme imkanı bulamadık. Bu şartları aşmanın yolu, yoğun bir çalışmadan geçmekteydi. Yönetim Kurulu üyesi kardeşlerim Mustafa Çetin ve İbrahim Güzelgöz ile birlikte kooperatifimizi hızla tamamlamak için gece gündüz çalışmaya başladık. Şu anda müteahhit firma konsorsiyumumuz hızlı bir şekilde inşaata başladı. 

Bu yola çıkarken birlikteliğimizden aldığımız güç ile sonuca ulaşacağımıza inandık ve hiçbir zaman da yılmadan bu inançla çalışmaya devam ettik. Bu süreçte birlikteliğin, inancın ve sabrın gücünü hep birlikte gördük. 

Müteahhit firmamızdan aldığımız bilgiler ışığında 2021 yılında teslimlerin başlaması için çalışmaya devam ediyoruz. 

Bu süreçte, sabrını ve inancını koruyan tüm üye kardeşlerime ve dostlarıma, gecesini gündüzüne katarak çalışan Mustafa Çetin ve İbrahim Güzelgöz kardeşime çok teşekkür ediyorum.

Allah'ın rahmeti ve bereketi sizlerin üzerinize olsun.

Hüdaverdi ÇAKIR

BAŞKAN

S. S. Başkent Müstakil Konut Yapı Kooperatifi

Merkez

Anıt Cad. Şafak Apt. No: 8/1

Anadolu / ANKARA

0(312) 212 22 02

yonetim@baskentmustakilkooperatifi.com

Şantiye

Yuvaköy Mah. Şehit Kaymakam Fatih Safitürk Blv. No: 75

Yenimahalle / ANKARA

proje@mustakilyapikooperatifi.com

Copyrights © 2020 S. S. Başkent Müstakil Konut Yapı Kooperatifi

Tüm Hakları Saklıdır. Burada yer alan görsellerin izinsiz kullanımı yasaktır.